best tracker
سامانه مدیریت یکپارچه مدارس
نرم افزار مدرسه , نرم افزار هوشمند سازی مدارس

 
  مجوز های نرم افزار  
 


تائید شورای عالی انفورماتیک کشور
مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد
مجوز دفتر تکنولوژی آموزشی و کمک آموزشی
 
     
  آخرین مقالات سایت  
 
ضرورت آموزش برنامه نویسی به کودکان
علوم کامپیوتری و آشنایی با آن ها امروزه نقشی اساسی را در زندگی روزمره ما بازی میکنند و بدون اطلاعات و آگاهی در مورد آن ها زندگی روزمره به سختی به پیش خواهد رفت و در بسیاری از جنبه ها با مشکل روبرو خواهیم شد. این امر در تمامی زمینه های زندگی بشر امروزی نمود دارد و بیشتر از همه در زمینه های شغلی و آینده ی کاری افراد تاثیر گذار بوده است. بسیاری از موقعیت های شغلی و تحصیلی هستند، که عملا نیازمند داشتن مهارت، سابقه و استعداد در زمینه برنامه نویسی و مفاهیم دیگر علوم کامپیوتر هستند. به عنوان مثال، عملا بسیاری از ابزارهایی که در رشته های مختلف فنی-مهندسی و علوم پایه، چه در محیط آکادمیک و چه در محیط کار کاربرد دارند، تا حدود زیادی، با این فرض ساخته شده اند که فرد استفاده کننده، تا حدودی با موضوع برنامه سازی کامپیوتری و طرز تفکر یک دانشمند علوم کامپیوتر، آشناست.
1395/05/06
ادامه...
تین کلاینت ها ابزارهایی نوین در خدمت مدارس و سازمان ها
تین‌کلاینت(Thin Client)‏ به کامپیوتر یا برنامه‌ی کامپیوتری اطلاق می‌شود که برای اجرا به کامپیوتر‌های دیگر وابسته است. این مفهوم در برابر فت‌کلاینت(Fat Client)‏ قرار می‌گیرد که طوری طراحی شده تا تمام نیازهای خود را خودش برآورده کند. تین‌کلاینت‏ یک کامپیوتری کوچک و آماده برای شبکه‌های کامپیوتری است که در عین استفاده از کمترین منابع سخت‌افزاری، بالاترین کارایی و امنیت را برای شبکه به همراه می‌آورد. تین‌کلاینت کامپیوترهایی کوچک با حداکثر امکانات و پایین‌ترین میزان استفاده از قطعات مکانیکی می‌باشند که به سادگی جایگزین کامپیوترهای بزرگ و پرمصرف قدیمی می‌شوند. تین‌کلاینت می‌تواند دارای سیستم عامل و یا فاقد سیستم عامل باشد. به این معنی که می‌تواند یک سیستم عامل محلی داشته باشد یعنی یک نسخه از ویندور یا لینوکس بر روی آن نصب یا اجرا نمود و یا اینکه برای بوت شدن کاملا وابسته به سرور باشد.
1394/09/18
ادامه...
۵ نکته برای خلق فیلم آموزشی درگیر کننده
براساس گفته سیستم های سیسکو، ۸۴ درصد از ترافیک اینترنت تا سال ۲۰۱۸ محتوای ویدیویی خواهد بود. بنابراین، معنای این گفته برای طراحان یا دست اندرکاران آموزشی چیست؟ چطور شما می توانید فیلم های آموزشی درگیر کننده ای برای مخاطبانتان بسازید؟ چطور یک فیلم آموزشی درگیر کننده ایجاد کنید؟ ما اغلب این شعار را شنیده ایم که یک تصویر بیش از ۱۰۰۰ کلمه ارزش دارد. بنابر این می توان استنتاج کرد که فیلم ها به اندازه یک میلیون یا یک تریلیون کلمه ارزش دارند! همانطور که کارشناسان آموزش نیز خاطر نشان کرده اند، بهتر است تا بجای گفتن به یادگیرندگان به آن ها نشان دهیم. پژوهشگران مختلف ثابت کرده اند که نمایش یک مهارت یا رفتار جدید به صورت بصری بهتر تر از ارائه آن به صورت کلامی به یادگیرندگان است.
1394/09/18
ادامه...
بررسی استانداردهای کلاس درس
در طراحى بسيارى از انواع فضاهاى آموزشى، به جنبه هاى روحى و رو انی دانش آموزان كمتر توجه مى شود. به نظر روان شناسان ، کلاس درس بايد به گونه اى طراحى شود كه يادگيرى در آن خوشايند باشد. نياز روز افزون كشور ما به گسترش فضاهاى آموزشى همزمان با افزايش جمعيت و عدم كفايی فضاهاى موجود، يكى از مشكلات اساسى است كه بايد به ان پرداخته شود. متأسفانه اغلب فضاهاى آموزشى مدارس كشور سازگارى لازم را با ويژگی های روانی دانش آموزان ندارند و بنابراین مى توانند بر عملكرد اجتماعى و رفتارى و همچنين نگرش و بينش آنها نسبت به یادگیری تأثيرگذار باشند.در این تحقیق هدف بررسی استانداردهای کلاس درس می باشد. بررسی این استانداردهادر جهت بهبود بخشيدن فضاهاى آموزشى بسيار حائز اهميت است؛ چرا كه ايجاد رغبت و حس علاقه مندى به محيط آموزشى، از عوامل مؤثر در برداشت دانش آموزان از محيط مدرسه و نهايتاً پيشرفت تحصيلى آنهاست. روش تحقیق استفاده شده در این پژوهش از نوع مروری است.
1394/08/30
ادامه...
بررسی تأثیر کتاب الکترونیکی بر میزان یادگیری و نگرش دانش آموزان
هدف: پژوهش حاضر با هدف بررسی تأثیر کتاب الکترونیکی بر میزان یادگیری و نگرش دانش آموزان در درس مقدمات روشها و فنون تدریس انجام شده است. روش: روش پژوهش مورد نظر از نوع شبه آزمایشی و جامعه آماری شامل کلیه دانش آموزان ناحیه 3 تبریز می باشد و نمونه تحقیق، شامل یک کلاس درس بود که به صورت هدفمند انتخاب شد، تعداد دانش آموزان این کلاس 32 نفر بودند که به صورت تصادفی به دو گروه آزمایش و گواه تقسیم شدند. ابتدا از هر دو گروه پیش آزمون یادگیری و نگرش در شرایط یکسان به عمل آمد، سپس گروه آزمایش در معرض متغیر مسقل قرار گرفت و طی 3 جلسه با نرم افزار کتاب الکترونیکی محقق ساخته آموزش دیدند و گروه گواه با کتاب چاپی آموزش دیدند. به منظور بررسی تغییرات حاصله، در پایان 3جلسه پس آزمون یادگیری و نگرش از هر دو گروه گرفته شد و نتایج به کمک آمار توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. یافته ها: یافته ها نشان داد که میزان یادگیری و نگرش دانش آموزان گروه آزمایش در مقایسه با گروه گواه به طور معناداری افزایش یافته است. نتایج: نتایج به دست آمده از این پژوهش برتری میزان یادگیری و نگرش دانش آموزان را نشان داد که از طریق کتاب الکترونیکی آموزش دیده بودند. براین اساس می توان استفاده از کتاب الکترونیکی را در آموزش پیشنهاد کرد. واژگان کلیدی: کتاب الکترونیکی، طراحی کتاب الکترونیکی، یادگیری، نگرش
1394/08/30
ادامه...
 
     
  تعدادی از وب سایت های مدارس  
   
     
 • نمایی از پنل دسترسی اولیا در نسخه اندروید سمیم

 • مدرسه خود را به معنای واقعی هوشمند کنید

 • مدیریت آموزشی

 • مدیریت آزمون: تستی، تشریحی، توصیفی

 • اطلاع رسانی از طریق پیامک، تلفن گویا و وب سایت مدرسه!

 • ثبت و کنترل تمامی وضعیت ها و موارد انظباطی و تشویقی دانش آموزان

  چرا نرم افزار سمیم از سایر نرم افزارها متمایز است؟  
 

یکپارچه بودن این نرم افزار و ارتباط بین همه بخش ها با هم

سادگی و راحتی کار با نرم افزار

سامانه ی هدایت تحصیلی و شغلی :
این سامانه در راستای برنامه ریزی تحصیلی متناسب با علایق، توانایی ها و همچنین ارزش های کاری مد نظر دانش آموزان طراحی شده است.
مدیران و برنامه ریزان اصلی مدرسه با استفاده از امکان فوق، علاوه بر ارائه کارنامه شخصیت شناسی به دانش آموزان و اولیای ایشان، با در اختیار داشتن خروجی های آماری و مدیریتی، مسیر تحصیلی کاملاً منطبق با روحیات فردی هر دانش آموز را ترسیم نمایند.

سامانه ی دفتر کلاسی هوشمند :
در این سامانه کلیه ی کارهایی که مدرس در دفتر کلاسی خود به صورت دستی انجام می دهد، می تواند به صورت مکانیزه در سیستم ثبت کند. همچنین امکان علامت گذاری و اضافه کردن محتوا در کتاب های درسی برگ زن توسط معلم و دانش -آموزان امکان پذیر می باشد.

سامانه ی روزنامه دیواری :
در این سامانه هر دانش آموز می تواند یک روزنامه دیواری دیجیتالی متعلق به خود داشته باشد که فعالیت های شخصی خود مانند (مقالات، شعر و دست نوشته های خود، کتاب های مورد علاقه، مصاحبه و ...) را در آن ثبت می کند که کلیه روزنامه دیواری ها در سایت مدرسه و در سامانه تابلو اعلانات هوشمند مدرسه قابل نمایش می باشد.
برای دیدن سایت روزنامه دیواری بر روی لینک www.SamimWall.com کلیک کنید.
برای دانلود فایل پاور پوینت samimwall اینجا را کلیک کنید.

ماژول طرح درس :
بی شک رمز موفقیت مدرسان در امر آموزش، داشتن برنامه ای منظم و هدفمند مطابق با اهداف آموزشی است. برای رسیدن به این مهم، مدرسان باید با برنامه ریزی دقیق طرح درس سالانه و روزانه، مراحل تدریس خود را برنامه ریزی کنند و آن را به انجام برسانند.
با تهیه طرح درس سالانه، مدرس می تواند زمان مفید و تعداد جلسات لازم را برای یک درس در طول یک دوره ی آموزشی به درستی پیش بینی و ارزیابی کند. بر اساس آن طرح درس، برنامه ای منظم، مرتب و مطابق با اهداف آموزشی، باتوجه به محتوا و حجم ماده ی درسی تدوین شده تا بهترین نتیجه از آن بدست آید.

سامانه ی تابلو اعلانات هوشمند:
در این سامانه مدرسه می تواند با قراردادن یک تلویزیون ال سی دی در راهروی ورودی مدرسه کلیه ی اطلاع رسانی های خود را به کمک این صفحه نمایش انجام دهد اطلاعاتی مانند (اخبارها، مناسبت ها، دانش آموزان برتر، نفرات اول آزمون ها، تولد دانش آموزان، روزنامه دیواری های دیجیتالی ساخته شده توسط دانش آموزان و ...)

سامانه ی گزارش ساز:
سامانه ی گزارش ساز کاملا فارسی بوده و امکانات منحصر به فردی را فراهم نموده که با کمک آن ارایه انواع گزارشات فردی، گروهی، مقایسه ای و رسم نمودارهای گرافیکی را امکان پذیر می سازد.

سامانه ی ارتباطات:
در این سامانه اولیا، مدرسان، کادر مدرسه و دانش آموزان می توانند خیلی راحت با وسایل ارتباطی با یکدیگر در تماس باشند و از وضعیت یکدیگر با خبر باشند. به عنوان مثال اولیاء دانش آموز می توانند وضعیت دانش آموزان خود را در منزل با یک پیامک یا یک ایمیل به معلم درس خاص گزارش دهند.

 
     
  سخنی با مدیران  
 

امروزه یکی از نیازهای اساسی مراکز آموزشی، با توجه به شتاب روزافزون تکنولوژی و فن‌آوری و ظهور و بروز مدارس هوشمند،‌ بهره‌مندی از نرم‌افزارها و قابلیت‌های تکنولوژی آموزشی است. در همین راستا نرم‌افزار مدیریت آموزشی ابزار قدرتمندی است که از طریق آن مدیران واحدهای آموزشی می‌توانند با بهره‌وری بیشتر، نیازهای آموزشی، انضباطی، آزمونی و ... خود را مرتفع سازند.

نرم افزار سمیم (سامانه مدیریت یکپارچه مدارس) ، یکی از جامع‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت آموزشی می باشد که با تلاش تیم مجرب فنی و آموزشی به گونه‌ای طراحی شده است که تمامی نیازهای اساسی مراکز آموزشی و مدارس را پوشش می‌دهد. نرم‌افزار سمیم یک نرم‌افزار مدیریتی است که واحدهای اداری، آموزشی و انضباطی مدرسه را به آسانی مدیریت نموده و بین تمامی ارکان یک مدرسه اعم از مدیریت، ‌کادر اجرایی و اداری،‌ مدرسین،‌ دانش‌آموزان و اولیای‌ دانش‌آموز ارتباط سازنده برقرار می‌نماید.

هدف از تولید این نرم‌افزار،‌ طراحی سیستمی جهت ایجاد سهولت و دسترسی سریع به اطلاعات برای کلیه کاربران در کلیه سطوح است و نیاز به تخصص خاصی نداشته و هر شخص با هر درجه از توانایی می‌تواند از آن استفاده نماید.

نرم‌افزار سمیم نیاز به نیروهای اداری مدرسه را کاهش می‌دهد و کادر اداری و آموزشی را به سرعت به عملکرد سیستماتیک در محیط فن‌آوری اطلاعات علاقمند می‌سازد. کلیه کارهایی که در گذشته با تعداد نیروی بالا و با سرعت کم و زحمت فراوان انجام می‌شد، هم‌ اکنون توسط این نرم‌افزار در کمترین زمان و با چند کلیک امکان‌پذیر است. این نرم‌افزار بهترین کمک به مدرسه جهت دسترسی سریع به پرونده‌ها، اخذ انواع گزارشات، ارزیابی کلیه موارد مرتبط با کلاس، دانش‌آموزان، دبیران و مدرسه است؛ همچنین علاوه بر مدیریت آموزشی و انضباطی، طراحی انواع آزمون‌ها با استفاده از بانک سوال، تصحیح اتوماتیک آزمون تستی، ارسال نمرات و انواع گزارشات به صورت پیام کوتاه، طراحی وب سایت جهت انتقال اطلاعات، ایجاد ارتباطی سریع بین مدرسه و اولیای دانش‌آموزان در فضای مجازی، از دیگر امکانات نرم‌افزار سمیم است.

دسترسی به کاربردی‌ترین نیازهای مدرسه در یک محیط یکپارچه، سهولت استفاده‌ی کاربران، سرعت عملکرد و دقت بالا یکی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که به لحاظ طراحی فنی، نرم‌افزار سمیم را نسبت به سایر نرم‌افزارهای مدیریتی برجسته نموده است.


 
     

معرفی نرم‌افزار سمیم (سامانه مدیریت یکپارچه مدارس)

  معرفی نرم‌افزار سمیم (سامانه مدیریت یکپارچه مدارس)  
 

مدیریت آموزشی

  در این قسمت کاربر می‌تواند ساختار آموزشی واحد خود را به سیستم معرفی نموده و واحدهای اداری و آموزشی خود را با کمک نرم‌افزار مدیریت نماید.

سامانه ارتباطات

در این سامانه هر یک از مخاطبان سیستم اعم از دانش آموزان، مدرسان، اولیاء دانش آموزان، پرسنل و مدیریت مدرسه دارای یک پنل ارتباطات منحصر به خود می باشند. هر یک از مخاطبان امکان ارسال پیام به سایر مخاطبان را دارند. همچنین مخاطبان می توانند به همراه ارسال پیام، فایل هایی را به پیوست پیام خود ارسال کنند.

 • امکان ارسال و پاسخ گویی به پیام ها توسط مدرسان برای اولیاء، دانش آموزان و کادر مدرسه
 • امکان ارسال و پاسخ پیام توسط کادر مدرسه برای اولیاء و دانش آموزان و مدرسان
 • امکان استفاده این سامانه در دفتر کلاسی مدرسان
 • امکان نمایش پیام های رسیده برای هر کاربر سیستم
 • امکان ارتباط بین کادر مدرسه توسط این سامانه
 • امکان اضافه کردن فایل ضمیمه به پیام ها
 • و ...

سامانه حسابداری مالی

در این سامانه مسئولان مالی مدرسه می توانند به راحتی، آیتم های هزینه کرد مختص دانش آموزان را ثبت کنند. سپس دانش آموزان مربوط به هر آیتم را مشخص کنند. از آن پس می توان با ثبت موارد پرداختی های والدین دانش آموزان، حساب آنان را تسویه نمود.

 • ارتباط با سال های تحصیلی در نرم افزار مدیریت آموزشی سمیم.
 • بایگانی سال های مالی.
 • ثبت گروه های هزینه و آیتم های هزینه مختص دانش آموزان.
 • معرفی دانش آموزان و عضویت آنان در گروه های هزینه.
 • نمایش خلاصه وضعیت پرداخت ها.
 • ثبت پرداخت های والدین دانش آموزان به صورت های: نقدی، چک، پرداخت به حساب بانکی مدرسه، پرداخت کارت به کارت و تعهد پرداخت در تاریخ معین.
 • نمایش وضعیت مالی دانش آموزان.
 • و ...

سامانه تابلو اعلانات هوشمند

در این سامانه مدرسه می تواند با قراردادن یک تلویزیون ال سی دی در راهروی ورودی مدرسه کلیه ی اطلاع رسانی های خود را به کمک این صفحه نمایش انجام دهد اطلاعاتی مانند (اخبارها، مناسبت ها، دانش آموزان برتر، نفرات اول آزمون ها، تولد دانش آموزان، روزنامه دیواری های دیجیتالی ساخته شده توسط دانش آموزان و ...)

 • امکان نمایش افتخارات و موفقیت های مدرسه (قبولی های کنکور ، المپیاد ها ، علمی آموزشی ، فرهنگی هنری ، ورزشی و ...)
 • امکان نمایش اخبارو اطلاعیه های مدرسه
 • امکان نمایش دانش آموزان برتر در درس ها و موضوعات مختلف مدرسه
 • امکان معرفی کتاب ها توسط مسئول کتابخانه (کتاب هفته ، جدیترین کتاب ها ، پر خوانده ترین کتاب ها و ...)
 • امکان پخش انواع اذان و قرآن برای دانش آموزان
 • امکان نمایش مناسبت های مذهبی و فرهنگی
 • امکان نمایش عکس های روزانه و هفتگی
 • و ...

سامانه آزمون آنلاین

برگزاری آزمون های آنلاین و اینترنتی یکی از ارکان نظام های آموزشی هوشمند می باشد.
سامانه آزمون آنلاین سمیم قابلیت ایجاد و برگزاری آزمون های آنلاین را دارد. در این خصوص مدرسان با استفاده از پنل کاربری خود، آزمون مورد نظر را ایجاد می کنند. دانش آموزان نیز با مراجعه به پنل ویژه خود، به آزمون ها وارد شده و شروع به پاسخگویی به آزمون می کنند. در نهایت نتیجه آزمون به عنوان نمرات دانش آموز در سامانه ثبت خواهد شد.

 • ایجاد آزمون های نامحدود توسط مدرسان.
 • امکان ایجاد آزمون از دروس مختلف تحت عنوان یک آزمون.
 • امکان انتخاب دانش آموزان پاسخ دهنده به آزمون.
 • امکان انتخاب سوالات آزمون به صورت دستی و اتوماتیک.
 • امکان انتخاب درجه سختی سوالات آزمون.
 • امکان ثبت زمان شروع و پایان آزمون.
 • و ...

سامانه بانک سوال آنلاین

امروزه برگزاری آزمون های آنلاین و اینترنتی یکی از ارکان آموزش می باشد. یکی از نیازهای مبرم و اساسی برگزاری آزمون های اینترنتی و آنلاین، وجود سامانه بانک سوال آنلاین و اینترنتی می باشد. در این راستا نرم افزار سمیم سامانه بانک سوال آنلاین خود را راه اندازی کرده است. این سامانه می تواند توسط مدرسان هر مدرسه یا مدیریت مدرسه مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که طراحی سوالات توسط مدرسان مدارس صورت می گیرد، هر یک از مدرسان به عنوان کاربر سیستم وارد سایت خواهند شد و می توانند بانک سوالات اختصاصی خود را ایجاد کنند. بانک سوال ایجاد شده می تواند به تفکیک دروس، فصول و اهداف آموزشی و به دلخواه هر مدرس تقسیم بندی شود. سوالات ثبت شده برای هر مدرس اختصاصی بوده و فقط توسط خود وی مورد استفاده می باشد.

 • ایجاد بانک سوال ویژه و اختصاصی مدرس
 • ایجاد انواع سوالات چهار گزینه ای (تستی)، تشریحی، پاسخ کوتاه، صحیح - غلط، چندجوابی.
 • امکان ثبت درجه سختی سوالات توسط طراح سوال.
 • استفاده از ویرایشگر قدرتمند html برای ثبت سوالات.
 • امکان افزودن تصویر، نمودار و فرمول به سوالات.
 • ثبت پاسخ تشریحی برای هر سوال.
 • و ...

مدیریت آزمون

  این بخش نرم‌افزاری امکان مدیریت،‌ طراحی،‌ تولید و اجرای انواع آزمون‌های تستی و تشریحی را فراهم آورده است.

موارد تشویقی - انضباطی

  در این بخش کلیه موارد انضباطی و فعالیت‌های فوق برنامه در سوابق دانش‌‌آموز ثبت شده و توسط گزارشات ماهانه به اولیاء اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پیامک

  در عصر حاضر اطلاع‌رسانی از طریق پیام کوتاه به دلیل سهولت و در دسترس بودن همگان از اهمیت خاصی برخوردار است. در همین راستا قسمت ویژه‌ای طراحی شده تا از این فن‌آوری در سیستم آموزشی بهره گرفت.

بانک سوال

  دسترسی به بانک سوالی جامع و متناسب با نیاز مدرسین و دانش‌آموزان همواره یکی از معضلات مدارس در طراحی آزمون بوده است. با توجه به نیاز مدارس و مدرسین به سوال استاندارد جهت ارزشیابی مستمر و وقت‌گیر بودن طراحی آن این بخش از نرم‌افزار با قابلیت های ویژه و منحصر به فرد خود این امکان را در اختیار مدیران و دبیران قرار می‌دهد تا با اتلاف کمترین زمان و انرژی فراخور نیاز مدرسه و دانش‌آموز آزمون‌های متنوعی را طراحی نمایند. این بخش از نرم‌افزار، با قابلیت دسته‌بندی،‌ طبقه‌بندی، موضوع‌بندی و منبع‌بندی سوالات، امکان دسترسی به سریع به دفترچه سوالات را برای مدارس به صورت چاپی فراهم می‌آورد.

وب سایت

  امروزه به دلیل گسترش ارتباطات در دنیای مجازی، یکی از مهم‌ترین ابزارهای اطلاع‌رسانی،‌ فضای اینترنت می‌باشد. بر اساس همین نیاز، نرم‌افزار سمیم بخش ویژه‌ای به عنوان وب‌سایت را در اختیار کاربران قرار داده تا توسط آن بهترین و سریع‌ترین تعامل ممکن بین کادر اجرایی، ‌آموزشی مدرسه و اولیای دانش‌آموزان انجام پذیرد.

گزارش‌ساز

  نرم‌افزار گزارش‌ساز کاملا فارسی بوده و امکانات منحصر به فردی را فراهم نموده که با کمک آن ارائه انواع گزارشات فردی، گروهی، مقایسه‌ای و رسم نمودارهای گرافیکی را امکان‌پذیر می‌سازد.

بروزرسانی

  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار، پشتیبانی و به روز رسانی آن تنها با یک کلیک می‌باشد. چنانچه در نرم‌افزار تغییراتی اعمال گردد که منجر به تغییر نگارش نسخه‌ی نرم‌افزار شود کافیست کاربر آیتم "به روز رسانی نرم‌افزار" را انتخاب نماید تا نرم‌افزار آخرین نسخه را از سایت تخصصی سمیم دریافت کند.

سیستم نظر سنجی

 • امکان ایجاد چندین نظرسنجی برای هر یک از کلاس ها
 • امکان چاپ فرم نظر سنجی به ازای هر کلاس
 • امکان قرائت برگه های نظرسنجی توسط اسکنر و ثبت خودکار اطلاعات
 • امکان ورود اطلاعات برگه های نظرسنجی به صورت دستی
 • و ...

سیستم امور دفتری مدرسه

 • امکان طراحی انواع فرم های اداری (مانند گواهی های اشتغال به تحصیل و ...)
 • امکان چاپ گروهی فرم های اداری برای دانش آموزان
 • و ...

سیستم امور فرهنگی مدرسه

 • امکان طراحی انواع کارت های امتیازی، تشویقی، تولد و ...
 • ارسال پیامک تبریک تولد به طور خودکار
 • امکان ثبت امتیازهای کسب شده توسط دانش آموزان
 • و ...

سیستم حضور و غیاب هوشمند

سیستم حضور و غیاب هوشمند این نرم افزار یکی از بخش های جامع و کاربردی برای هوشمند سازی مدارس می باشد. برخی از امکانات این سیستم به شرح زیر است:

 • امکان صدور کارت هوشمند برای کلیه دانش آموزان
 • امکان تعریف اثر انگشت برای کلیه دانش آموزان
 • اتصال به دستگاه حضور و غیاب از طریق شبکه
 • ارسال پیامک به اولیاء در صورت غیبت دانش آموز
 • و ...

ساختار توصیفی (ویژه مدارس ابتدایی)

 • امکان برگزاری آزمون و نمره دهی به دانش آموزان بر اساس ساختار توصیفی (خیلی خوب، خوب، قابل قبول، نیاز به تلاش بیشتر)
 • امکان قرائت فرم نمرات توصیفی بوسیله اسکنر و ثبت اتوماتیک در نرم افزار
 • و ...

سیستم تلفن گویا

نرم افزار سيستم تلفن گويا مدرسه، یکی از امکانات جدید نرم افزار مدرسه سمیم می باشد که به منظور ايجاد ارتباطي سريع ميان اولياء مدرسه و اولياء دانش آموزان پیاده سازی شده است. برخی از امکانات این سیستم به شرح زیر است:

 • اعلام نمره، رتبه، تاریخ آزمون های دانش آموز به تفکیک درس
 • اعلام غیبت ها، موارد انضباطی و فعالیت های تشویقی دانش آموز
 • امکان ذخیره پیام صوتی برای مدرسان
 • اعلام اطلاعیه های مدرسه
 • امکان ارسال پیامک (sms) نمرات دانش آموزان از طریق تلفن گویا
 • چیدمان و تنظیم دلخواه منو های تلفن گویا
 • و ...
 
     

آخرین خبرها از نرم افزار سمیم(سامانه مدیریت یکپارچه مدارس)

  آخرین خبرها از نرم افزار سمیم(سامانه مدیریت یکپارچه مدارس)  
 
دعوت به بازدید از غرفه ی انتشارات هدایت فرهیختگان جوان در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
انتشارات فرهیختگان جوان افتخار دارد در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن ناشران آموزشی B 103 غرفه 95 پذیرای شما فرهیختگان گرامی ‌باشد.بدین وسیله از تمامی عزیزان و علاقه مندان دعوت می شود تا از غرفه این انتشارات در شهر آفتاب، بازدید فرمایند.
95/02/18
راه اندازی نرم افزار سمیم ویژه تلفن های همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید
در راستای اهمیت روزافزون دسترسی سریع به اطلاعات و استفاده بهینه از ابزارهای تکنولوژیک، نرم افزار سمیم ویژه تلفن های همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، هم اکنون عرضه و آماده استفاده والدین گرامی می باشد.
1394/08/09
اولین همایش قطبی نرم افزار سمیم به میزبانی استان اصفهان برگزار گردید .
به همت شرکت پارسیان رایانه، نماینده انحصاری سامانه مدیریت یکپارچه مدارس( سمیم ) در استان اصفهان ، اولین همایش قطبی نرم افزار سمیم در تاریخ 8 شهریور 1394 و به میزبانی سالن همایش های شهرداری اصفهان برگزار گردید .
1394/08/05
برگزاری اولین سمینار سيستم هاي هوشمند مديريت مدارس با رويکرد تحول فناوري هاي نوين در یاسوج
اولین سمینار سيستم هاي هوشمند مديريت مدارس با رويکرد تحول فناوري هاي نوين با محوریت نرم افزار سمیم در یاسوج برگزار گردید.
1394/08/01
حضور سمیم در نخستین نمایشگاه مراکز آموزشی و تجهیزات کمک آموزشی قزوین
نخستین نمایشگاه مراکز آموزشی و تجهیزات کمک آموزشی قزوین با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش، آموزش فنی و حرفه ای، بهزیستی، نوسازی و تجهیز مدارس،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین، شبکه آموزش و شرکت نمایشگاههای بین المللی استان قزوین در تاریخ 25 تا 28 فروردین ماه 1394 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین برگزار خواهد شد.
1394/01/18
 
     
   درباره ما       نقشه سایت       تبادل لینک        قوانین و مقررات   
© General Computer Systems &copyright all rights reserved.